ژل آبرسان چیست؟

آبرسانی پوست و رساندن رطوبت کافی به آن موضوع مهمی است که همه افراد باید به آن توجه داشته باشند. دهیدراته بودن پوست می‌تواند آن را به مرور خشک و شکننده کند و در اثر افزایش سن با چروک‌های زیادی مواجه خواهید شد. از این رو، بسیار مهم است که پوست خود را با استفاده از محصولات مناسب هیدراته و آبرسانی کنید. ژل آبرسان یکی از محصولاتی است که تاثیر زیادی روی آبرسانی پوست دارد، اما ویژگی‌های آن چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟ در ادامه به این موارد به طور کامل اشاره خواهیم کرد.

ژل آبرسان چه کارکردی دارد و بافت آن چگونه است؟

ژل‌های آبرسان نوعی لوسیون هستند که بر پایه آب بوده و بافت بسیار سبکی دارند. به دلیل نوع بافت آن‌ها، به راحتی جذب پوست می‌شوند و تاثیر خود را اعمال می‌کنند. آن‌ها حاوی چربی و نرم کننده کمتری نسبت به کرم‌ها هستند. این نوع آبرسان‌ها با پوست‌های مختلف سازگار هستند، اما به دلیل این که چربی بسیار کمی دارند، با پوست‌های چرب و مختلط سازگاری بیشتری دارند. این امر بدین دلیل است که آن‌ها هیچ روغن اضافه ای به پوست وارد نمی‌کنند.

ژل آبرسان می‌تواند بدون جا گذاشتن کوچک‌ترین اثری پوست شما را آبرسانی و مرطوب کند. این ویژگی برای پوست‌های چرب بسیار ایده آل است، زیرا آن‌ها بیشتر مستعد براق شدن در اثر چربی زیاد هستند. اکثر ژل‌های آبرسان با اسید هیالورونیک فرموله شده اند که می‌تواند پوست را عمیقا آبرسانی کند. هیالورونیک اسید در بسیاری از محصولات مراقبت پوستی استفاده می‌شود. این ماده یک مرطوب کننده قوی به حساب می‌آید که به تنظیم سطح رطوبت پوست کمک می‌کند.

با افزایش سن و دخالت عوامل بیرونی، پوست به تدریج خاصیت کلاژن سازی و ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و کم آب می‌شود. به همین دلیل، ژل‌های آبرسان با ترکیباتی که دارند، می‌توانند به برگرداندن رطوبت پوست کمک کنند.

استفاده از ژل آبرسان چه مزایایی دارد؟

اگر ژل آبرسان را در روتین پوستی خود ندارید و نسبت به کارکرد آن کنجکاو هستید، بهتر است که با مزایای آن آشنا شوید. این مزایا را با هم می بینیم.

آبرسانی

پوست کم آب پوستی است که ممکن است چربی داشته باشد اما فاقد آب است و از آن جایی که ژل‌های آبرسان بر پایه آب هستند، می‌توانند پوست را آبرسانی کنند. این امر وقتی تاثیر گذاری بیشتری دارد که دارای هیالورونیک اسید باشد و اجازه دهد که آب بیشتری در پوست قرار بگیرد.

شاداب کردن پوست

گاهی اوقات استفاده از یک کرم آبرسان یه دلیل بافت سنگینی که دارد می‌تواند احساس شادابی را از بین ببرد و پوست را سنگین کند. از آن جایی که ژل‌ها عمدتا بر پایه آب هستند، می‌توانید هنگام استفاده از آن‌ها احساس خنکی و شادابی را در پوست خود احساس کنید. این موضوع به ویژه در تابستان از اهمیت زیادی برخوردار است و سبک نگه داشتن پوست باعث می‌شود که کمتر عرق کنید.

بافت غیر روغنی

اگر پوست چربی دارید و احساس بدی نسبت به بافت کرم‌های آبرسان دارید، بهتر است که از یک ژل آبرسان استفاده کنید. آبرسان‌های ژلی می‌توانند بدون بر جای گذاشتن کوچک‌ترین آثاری پوست را به طور کامل آبرسانی کنند. اکثر آبرسان ها با گلیسیرین و هیالورونیک اسید فرموله شده اند، به همین دلیل، برای افرادی که پوست چرب دارند، ایده آل خواهند بود.

ثابت ماندن ارایش با زیرسازی آرایش

آبرسان هایی که چرب هستند، به مرور روی صورت تکان می‌خورند و می‌توانند آرایش را خراب کنند. ژل‌های آبرسان به راحتی می‌توانند به پوست جذب شوند و مقدار کمی از آن‌ها روی پوست باقی می‌مانند. همچنین آن‌ها می‌توانند به راحتی برای زیر سازی آرایش، پوست را آبرسانی کنند.

بررسی تفاوت‌های ژل و کرم آبرسان

کرم‌ها گاهی بر پایه آب و گاهی بر پایه چربی هستند. کرم‌ها نسبت به ژل آبرسان بافت غلیظ‌تر و سنگین‌تری دارند. در نتیجه، زمان بیشتری برای جذب کامل در پوست نیاز خواهند داشت. ژل آبرسان ظاهری شفاف و بدون رنگ دارد و در صورت استفاده روی صورت هیچ اثری از خود باقی نمی‌گذارد.

اگر چه ژل‌ها سریع‌تر جذب می‌شوند، اما کرم‌ها نیز می‌توانند روی پوست به خوبی عمل کنند و با وجود داشتن رنگ، اثری از خود باقی نگذارند. حتی اگر کرم‌ها بر پایه آب باشند، باز هم دارای روغن و چربی هستند، اما ژل‌ها هیچ گونه روغنی ندارند. تمامی این ویژگی‌ها برای افراد خاصی مناسب خواهد بود و انتخاب ژل آبرسان یا کرم، بر عهده شما خواهد بود.

چه کسانی باید از ژل آبرسان استفاده کنند؟

آبرسان هایی که به شکل ژل هستند، عمدتا برای انواع پوست مناسب خواهند بود. آن‌ها به ویژه برای افرادی که دارای پوست چرب یا آکنه هستند مفید هستند، زیرا آن‌ها هیچ گونه چربی اضافه ای به سطح پوست وارد نمی‌کنند. اگر منافذ پوست شما با چربی زیاد مسدود شده است، بهتر است که از آبرسان های بر پایه روغن به هیچ وجه استفاده نکنید.

افرادی که پوست چرب دارند، تصور می‌کنند که همه آبرسان ها دارای چربی هستند. بنابراین، از زدن آبرسان خودداری می‌کنند. بهتر است بدانید که خشکی بیش از حد پوست نیز می‌تواند غدد چربی را بیش از حد تحریک کند و منافذ پوست شما به دلیل ترشح چربی مسدود خواهد شد.

در عوض، یک ژل آبرسان را امتحان کنید. این محصول یک جایگزین واقعاً خوب به جای کرم است. احساس چربی و سنگینی بیشتر ندارد و همچنین منافذ شما را بیش از حد مسدود نمی‌کند زیرا خیلی سریع جذب می‌شود.

طرز استفاده از ژل آبرسان آلوورا

چنانچه تصمیم به استفاده از ژل‌های آبرسان گرفته اید، بهتر است که نحوه استفاده از آن‌ها را هم بدانید. این ژل‌ها می‌توانند برای پوست صورت بسیار مفید باشند. نحوه استفاده از آن در روتین پوستی به صورت زیر است.

پاکسازی پوست

چه صبح‌ها می‌خواهید از ژل استفاده کنید و چه شب‌ها، باید صورت خود را تمیز کنید. پوست صورت در طول روز در معرض رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرد.  همچنان در صورت داشتن آرایش پوست عرق کرده و به دلیل چربی ناشی از مواد آرایشی منافذ پوست بسته خواهد شد. بنابراین، قبل از اعمال هر نوع محصولی آن را با استفاده از یک شوینده مناسب پاکسازی کنید.

هنگام خواب نیز باید پوست خود را پاکسازی کنید، زیرا آلودگی‌ها در طول روز می‌توانند به پوست نفوذ کنند. در نتیجه، شما برای استفاده از ژل آبرسان در روتین خود، باید دو بار پوست خود را تمیز کنید.

آبرسانی با ژل

پس از این که پوست خود را به صورت کامل پاکسازی کردید، می‌توانید از ژل استفاده کنید. ژل آبرسان مخصوص پوست خود را انتخاب کنید و مقداری از آن به اندازه یک بند انگشت را به پوست خود بزنید. آن را به آرامی روی صورت پخش کنید و برای مرحله بعدی روتین صبر کنید تا به صورت کامل جذب پوست شود. همچنین باید به گردن و سینه خود آبرسان  بزنید تا مطمئن شوید این نواحی که پوست ظریفی دارند نیز مرطوب هستند.

چه افرادی نباید از ژل آبرسان استفاده کنند؟

این محصول می‌تواند برای افراد دارای پوست چرب مزیت باشد، اما کسانی که پوست خشک دارند بهتر است که از آن‌ها استفاده نکنند. ژل‌های آبرسان چربی ندارند، به همین دلیل می‌توانند پوست‌های خشک را به اندازه کافی مرطوب کنند و باعث خشکی بیشتر آن‌ها شوند. از این رو، بهتر است که این افراد از کرم‌های آبرسان استفاده کنند.

جمع بندی

یک پوست خشک و دهیدراته می‌تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. این پوست‌ها بسیار حساس هستند و ممکن است در اثر کمبود رطوبت زودتر زخم شوند. از طرفی، پوست‌های دهیدراته بیشتر مستعد آکنه زدن هستند. این امر بدین دلیل اتفاق می‌افتد که غدد چربی بیشتر تحریک می‌شوند و منافذ را مسدود خواهند کرد. استفاده منظم از یک ژل آبرسان می‌تواند این مشکلات را از بین ببرد. برای خرید بهترین ژل‌های آبرسان، می‌توانید از طریق سایت راسن اقدام به خرید کنید.

سوالات متداول

آیا ژل آبرسان می‌تواند به پوست آسیب بزند؟

خیر این ژل برای انواع پوست‌ها مناسب است و پوست‌های خشک به دلیل نداشتن چربی بهتر است که از آن استفاده نکنند.

افراد دارای پوست حساس می‌توانند از این محصول استفاده کنند؟

برخی از ژل‌های آبرسان مخصوص پوست‌های حساس فرموله می‌شوند.

هر چند وقت یکبار باید از ژل استفاده کنم؟

شما می‌توانید دو بار در روز، صبح و عصر، از مرطوب کننده ژل به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

آیا می‌توانم قبل از آرایش از ژل آبرسان استفاده کنم؟

بله، می‌توان از ژل به عنوان پایه آرایش استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *