زمان استفاده از کرم آبرسان

استفاده از کرم آبرسان می‌تواند برای پوست مزایای زیادی به همراه داشته باشد. این کرم‌ها با ترکیباتی که دارند می‌توانند در مرطوب کردن و آبرسانی عمیق پوست تاثیر داشته باشند و آن را بسیار شفاف کنند. زمان خرید کرم آبرسان ممکن است ندانید چگونه باید از آن استفاده کنید. یکی از موارد مهم در هنگام مصرف آن، زمان استفاده از کرم آبرسان است. بهتر است که ادامه مطلب از بلاگ راسن را دنبال کنید تا بهترین زمان استفاده از آن را بدانید.

کرم آبرسان چه فوایدی برای پوست دارد؟

خرید و استفاده از کرم آبرسان می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

جلوگیری از خشکی پوست

مزیت و هدف اصلی استفاده از آبرسان، برطرف کردن خشکی پوست است. عوامل زیادی روی خشک شدن پوست تاثیر می‌گذارند. هوای سرد و هوای گرم می‌توانند روی رطوبت پوست تاثیر گذاشته و آن را از پوست خارج کنند. در این موقعیت استفاده از یک کرم آبرسان نه تنها رطوبت از دست رفته را جایگزین می‌کند، بلکه می‌تواند آن را هم حفظ کند تا در اثر عوامل مختلف از پوست خارج نشود.

کند کردن علائم پیری

وقتی که سن شما بالا می‌رود، به مرور تولید روغن و چربی در غدد کاهش می‌یابد. به همین دلیل، رطوبت پوست کم شده و چین و چروک‌های متعددی روی پوست پدید می‌آید. پوستی که چربی کافی دارد و هیدراته است، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. اگر سن کمی دارید ممکن است از خود بپرسید که چه لزومی به استفاده از این محصولات است وقتی حتی پوست شما شروع به چروک شدن هم نکرده است؟

در حقیقت کرم‌های آبرسان علاوه بر این که می‌توانند روند ایجاد چین‌وچروک‌ها را کند کنند، در جلوگیری از به وجود آمدن آن‌ها هم موثر هستند. اگر از سن پایین به زدن آبرسان عادت کنید، رطوبت پوست شما در همه مواقع تامین می‌شود و وقتی سن شما بالا رود، با چروک‌های بسیار کمتری مواجه خواهید شد.

تسکین دادن پوست‌های حساس

پوست‌های حساس بسیار تحریک‌پذیر هستند و می‌توانند با هر موقعیتی به شدت آسیب ببینند. خشک شدن آن‌ها می‌تواند بسیار مضر باشد و حتی باعث زخم شدن آنان شود. بهتر است که برای محافظت از آن از کرم‌های آبرسان استفاده کنید، اما نه هر آبرسانی! از آن جایی که باید از پوست‌های حساس به شدت مراقبت کنید، باید از آبرسان‌هایی استفاده کنید که ترکیبات تسکین دهنه مانند عسل، بابونه و آلوئه ورا در آن‌ها موجود باشد.

مبارزه با جوش و آکنه

شاید استفاده از کرم آبرسان برای پوست‌های چرب عجیب به نظر برسد، اما واقعا می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد. وقتی پوست شما خشک باشد، غدد چربی، میزان چربی بیشتری تولید می‌کنند. در نتیجه، منافذ پوست شما بسته می‌شوند و جوش‌های بیشتری روی پوست شما ایجاد خواهد شد. پس بهتر است که از کرم‌های آبرسان مخصوص پوست چرب با خاصیت کنترل کنندگی استفاده کنید تا پوستتان به خوبی هیدراته شود.

چند بار در روز باید از کرم آبرسان استفاده کرد؟

صرف نظر از این که چه محصولاتی در روتین شما وجود دارد، تشخیص زمان استفاده از کرم آبرسان ضروری است. بهتر است که دو بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست شما به خوبی هیدراته شود. در انتهای روتین شبانه خود، کرم آبرسان روی پوست صورت بزنید تا به خوبی روی پوست شما جذب شود.

یک بار هم باید از آن در روتین صبح استفاده کنید تا به خوبی تاثیرات خود را روی پوست بگذارد. این کار تضمین می‌کند که پوست شما در شبانه روز کاملا تحت محافظت آبرسان قرار بگیرد.

در صورتی که حس می‌کنید پوست شما بیش از حد خشک است، می‌توانید کرم آبرسان را در وسط روز نیز استفاده کنید.

اگر پوست شما بیش از حد سنگین می‌شود، یک محصول جایگزین سبک‌تر مانند اسپری هم می‌تواند رطوبت و آبرسانی مورد نیاز پوست شما را تامین کند. افرادی که از مشکلات پوستی مانند پسوریازیس یا اگزما رنج می‌برند، بهتر است که آبرسان را سه بار در روز یا بیشتر بسته به تشخیص پزشک استفاده کنند.

بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان

استفاده از کرم آبرسان در زمان مناسب، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در هنگام زدن آن به صورت رعایت کنید. بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان، در روتین‌های صبح و شب است. همان طور که اشاره کردیم، تقریبا دو بار در شبانه روز از کرم آبرسان استفاده خواهید کرد. اگر بعد از شست‌وشوی صورت از آبرسان استفاده کنید، نه تنها روغن‌هایی که صابون و ژل شست‌وشو از بین می‌برد را روی پوست اضافه می‌کنید، بلکه تمامی رطوبت باقی مانده در پوست را نیز حفاظت می‌کنید و مانع از تبخیر آن خواهید شد.

شما می‌توانید پس از اصلاح نیز از مرطوب کننده استفاده کنید. از آن جایی که تیغ‌های اصلاح معمولا پوست را لایه‌برداری می‌کنند، طبیعی است که پس از استفاده از آن‌ها پوستتان خشک شود. پس بهتر است که برای تامین رطوبت، جلوگیری از خارش و تحریک پوست از کرم آبرسان استفاده کنید.

زمانی که قصد ندارید آرایش کنید، بهتر است که یک لایه کرم آبرسان روی پوست شما باشد. این مورد می‌تواند به شما کمک کند که رطوبت پوست خود را حفظ کنید. معمولا آرایش کردن پوست شما را کاملا صاف و شفاف نشان می‌دهد. اگر دوست دارید که هنگام استفاده نکردن از لوازم آرایشی نیز پوست شما صاف به نظر برسد، کرم آبرسان تا حدودی می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

سفر با هواپیما می‌تواند روی رطوبت پوست شما تاثیر بگذارد. بهتر است که قبل از پرواز از یک کرم آبرسان استفاده کنید و اگر هنگام پیاده شدن نیز احساس خشکی در پوست داشتید، می‌توانید این کار را تکرار کنید.

روش صحیح استفاده از کرم آبرسان

همه افراد می‌دانند که چگونه باید از آبرسان استفاده کرد، اما پیروی از روش صحیح استفاده آن می‌تواند تاثیرات آن را چند برابر کند. چند مرحله برای استفاده صحیح کرم آبرسان وجود دارد که آن‌ها را به ترتیب بررسی می‌کنیم:

  • مرحله اول: در این مرحله باید ابتدا صورت خود را ژل شست‌وشوی مناسب صورت خود بشویید. اگر روی صورت خود آرایش دارید، از یک پاک کننده ملایم یا میسلار واتر استفاده کنید، تا به خوبی پوست را پاکسازی کند. برای انتخاب شوینده هم محصولی را انتخاب کنید که پوست را لایه برداری می‌کند.
  • مرحله دوم: در مرحله دوم باید پوست خود را به آرامی خشک کنید. در یک روتین مناسب پوستی شما باید محصولات را نسبت به بافتی که دارند از سبک‌ترین تا سنگین‌ترین استفاده کنید. اگر روتین شما چند مرحله‌ای است، بهتر است که به سراغ محصولاتی مانند تونر بروید و مقداری از آن را با پد به روی صورت بزنید. سپس نوبت کرم آبرسان می‌رسد.
  • مرحله سوم: از زمان زدن تونر تا کرم آبرسان چیزی حدود دو دقیقه باید صبر کنید تا تونر تاثیرات خود را بگذارد. سپس باید مقدار مناسبی از آبرسان را به صورت زده و به آرامی با انگشتان خود آن را روی سطح صورت پخش کنید. توجه داشته باشید که کرم آبرسان باید یک لایه کامل روی صورت شما را در بر بگیرد. زمانی که پوست مرطوب است، بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان خواهد بود. زیرا این کار کمک می‌کند که رطوبت کافی برای پوست حفظ شود. 
  • مرحله چهارم: این مرحله که قدم آخر به حساب می‌آید استفاده از ضد آفتاب است. اگر قصد آرایش کردن و بیرون رفتن از منزل را دارید، بهتر است که کرم آبرسان را زیر ضد آفتاب استفاده کنید تا تاثیر خود را روی پوست شما بگذارد.

سخن پایانی

پوست صورت می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد. حفظ رطوبت پوست می‌تواند به شما در سالم نگه داشتن و درخشان کردن پوست موثر باشد.

خشک شدن پوست علاوه بر احساس بدی که به شما می‌دهد، می‌تواند مضراتی از جمله ایجاد جوش و چین‌وچروک هم برای شما داشته باشد. روزی دوبار و در جین انجام روتین روز و شب حتما از کرم آبرسان استفاده کنید. می‌توانید کرم‌های آبرسان مناسب انواع پوست را از فروشگاه راسن با بهترین کیفیت و قیمت خریداری نمایید.

سوالات متداول

آیا کرم آبرسان می‌تواند آکنه را درمان کند؟

کرم آبرسان می‌تواند با حفظ چربی پوست از ایجاد آکنه‌های جدید جلوگیری کند.

آیا می‌توان زمان استفاده از کرم آبرسان را تغییر داد؟

بله شما می‌توانید هر زمان که احساس خشکی در پوست خود کردید از آن استفاده کنید.

کرم آبرسان می‌تواند جای جوش را درمان کند؟

آبرسان ها خاصیت درمانی برای لک‌های پوستی دارند، اما نمی‌توانند جای جوش را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *