بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری

ترک‌های ناشی از بارداری می‌توانند برای بسیاری از بانوان آزاردهنده باشند. رشد جنین و تغییرات وزنی می‌توانند از عوامل اصلی ایجاد این ترک‌ها باشند. به همین دلیل، افراد زیادی به دنبال راهی موثر برای جلوگیری از ایجاد این ترک‌ها هستند. یکی از موثرترین روش‌هایی که برای این مشکل وجود دارد، استفاده از کرم‌های ضد ترک دوران بارداری است، اما بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا نهایت تاثیر خود را بگذارد؟ در این مقاله از بلاگ راسن به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد کرم برای جلوگیری از ترک بارداری

ترک‌های بارداری مانند جای زخم می‌توانند روی بدن شما باقی بمانند. با این حال، می‌توانید با برخی اقدامات اثرات آن‌ها را تا حدی کاهش دهید. ترکیبات موجود در بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری، می‌تواند تا حدی اثر بخش باشد. میزان اثرگذاری این کرم‌ها بستگی به میزان مواد فعال موجود در آن‌ها دارد. برخی از کرم‌های جلوگیری از ترک بارداری، رنگدانه ها را تغییر می‌دهند و برخی دیگر ظاهر آن‌ها را بهبود می‌بخشند. برخی از ترکیبات موثر بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری عبارتند از:

  • روغن‌ها و کره‌های مختلف: روغن زیتون، کره کاکائو و شی باتر از جمله ترکیباتی هستند که در این کرم‌ها به کار می‌روند. این مواد در نرم و مرطوب کردن پوست شما نقش پررنگی دارند، اما هی مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این مواد در از بین بردن ترک‌ها تاثیرگذار هستند.
  • ترتینوئین: اگر کرمی این ماده را داشته باشد، تولید کلاژن را در پوست افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید که کرم بیشترین تاثیر خود را روی پوست بگذارد، بهتر است که از آن به مدت طولانی استفاده کنید. کرم‌های قوی می‌توانند تا حدی ترک‌های جدید را محو کنند، اما ممکن است روی ترک‌های قدیمی تاثیر نداشته باشند.

بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم بارداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر قصد خرید یک کرم برای ترک بارداری را دارید، بهتر است که با ویژگی‌های بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری، آشنا شوید.

مواد و ترکیبات موجود در کرم

بهتر است به دنبال کرمی باشید که حاوی مواد مغذی و طبیعی مانند روغن جوجوبا، گل رز و ویتامین E باشد. همچنین روغن بادام تاثیر زیادی روی لطافت پوست می‌گذارد.

ضد حساسیت

دوران بارداری بسیار حساس است و هر چیزی که روی پوست می‌زنید، ممکن است به جنین آسیب بزند. به همین خاطر، قبل از خرید از مواد و ترکیبات موجود در کرم اطمینان حاصل کنید. از خرید کرم‌هایی که دارای مواد شیمیایی مضر مانند فتالات، پارابن یا رتینوئید هستند خودداری کنید. همچنین عطرهای مصنوعی نیز می‌توانند برای جنین و مادر مضر باشند.

بافت سبک و جذب عالی

بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری باید بافت سبکی داشته باشد تا بتواند به راحتی جذب پوست شود. کرم‌هایی که از خود چربی زیادی بر روی پوست باقی می‌گذارند، ممکن است آزاردهنده باشند و شما را در طول روز اذیت کنند.

استفاده از کرم‌های ترک بارداری به عنوان یک روتین ثابت در طول بارداری می‌تواند فواید و مزایای زیادی  به خصوص هنگام افزایش وزن سریع داشته باشد. کرم مخصوص ترک بارداری می‌تواند با آبرسانی و تغذیه پوست خاصیت ارتجاعی آن را تا حد زیادی بالا ببرد. به همین دیل، ترک‌های موجود محو شده و از ایجاد ترک‌های جدید جلوگیری خواهد شد. به یاد داشته باشید که بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری باید کیفیت بالایی داشته باشد و از مواد طبیعی نیز غنی باشد.

نحوه استفاده از بهترین کرم ضد ترک بارداری

طریقه مصرف این کرم مانند مرطوب کننده است، با این تفاوت که باید آن را مدتی روی پوست خود ماساژ دهید. ابتدا باید مقدار کافی از کرم در حدی که کل شکم شما را بپوشاند در دستان خود بریزید. سپس آن را روی شکم بمالید و با کف دستان خود به صورت حرکات مداوم شکم را ماساژ دهید. این کار به جذب مواد موجود در کرم کمک می‌کند. زدن بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری باید برای شما تبدیل به عادت شود تا بتوانید علائم ترک بارداری را تا حد زیاذی کاهش دهید.

کرم‌های ترک بارداری ممکن است تا حدی موثر باشند، اما نمی‌توانید برای از بین کامل ترک‌ها روی آن‌ها حساب کنید. علاوه بر این، تاثیرگذاری کرم به میزان ترک و وضعیت پوست نیز بستگی دارد. ترک‌های جدیدتر راحت‌تر از ترک‌های قدیمی از بین می‌روند. در نتیجه، بهتر است که قبل از ایجاد ترک‌های بارداری استفاده از این کرم را آغاز کنید.

کلام آخر

ترک‌های بارداری معمولا برای بسیاری از بانوان در این دوره به وجود می‌آید. با این که این ترک‌ها بسیار طبیعی هستند، اما بانوان آن‌ها را دوست نداشته و مدام در صدد رفع ترک‌ها هستند. برای این کار، استفاده از کرم جلوگیری از ترک شکم در بارداری می‌تواند تا حدی موثر باشد. این کرم‌ها با تغییر رنگدانه های پوست و برگرداندن خاصیت ارتجاعی می‌توانند رنگ پوست را به حالت عادی بازگردانند. مهم‌ترین نکته در استفاده از این کرم‌ها ماساژ دادن مداوم پوست است. برای خرید بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری، می‌توانید با مراجعه به سایت راسن نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید.

سوالات متداول

  • آیا کرم‌های جلوگیری از ترک بارداری می‌توانند آن‌ها را از بین ببرند؟

با این که تاثیر آن‌ها صد درصدی نیست اما می‌توانند تا حدی تاثیرگذار باشند.

  • استفاده از کرم ضد ترک بارداری مضر است؟

اگر از ترکیبات آن به طور کامل اطلاع داشته باشید، مضر نخواهد بود.

  • هر چند وقت یک بار باید از بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری استفاده کرد؟

دستور مشخصی برای استفاده از آن وجود ندارد، اما اگر ترک‌های شما زیاد است، می‌توانید هر روز از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *